15.
A kórház harmadik emeletén, az intenzív szoba mellett volt egy kétágyas kórterem. Itt az igazgató főorvos kijelölt betegei kaptak helyet. A szobában Román Márton egy napig magában lakott. Támadói csúnyán elbántak vele. A fején levő kötéstől csupán a füle és az arca látszott, a nyakán és a jobb válla körül a mellkasi rész volt befáslizva. Látogatása tilos volt. Senkit sem engedtek a közelébe. Időnként benézett az ajtón egy fehér köpenyes civil férfi.
Másnap szobatársat kapott. Kötözése és a begipszelés mutatta, hogy az új beteg állapota rosszabb, mint az övé. Naponta többször is bement hozzá egy nővér, és megitatta vagy megigazította az ágyát. Az új sérültnek a kötözés alól csak a szeme volt látható. Sínhez rögzített bal karját, begipszelt bal lábát vékony takaró fedte. A takaró nélküli karjával és lábával enyhítette a hőséget. Szemhéjain gyöngyözött a veríték.
A rendőrség lefényképezte a szobát és a betegeket. Amikor Banának megmutatták a fényképeket, csaknem nevetőgörcs fojtogatta. Pedig el tudta képzelni, hogy a kötések, mindenféle gipszek merevsége milyen kényelmetlen lehet.
– Szegény Hód! Azt már hallottam, hogy egy szerencsétlent ilyen csomagolásban gyógyítottak meg, most hallom azonban először, hogy egy egészséges ember ilyen csomagolásban nyomorodott el.
A főhadnagy ötletét Bana eredményre vezethető megoldásnak találta. A kérdés csak az volt: bírja-e Hód napokig, amíg az esetleges látogatók révén valamit megtudhatnak.
Hód mellé összekötőt adott, akit a telefonközpontban helyeztek el. Ide szerelték a beszélgetések felvevőkészülékét is, a mikrofon Hód kötözésében volt. Egyébként kötései úgy készültek, hogy szükség esetén kiugorhasson az ágyból, és sínbe tett karral, begipszelt lábbal is cselekvőképes legyen.
A nővérke, aki esetenként bement hozzá, vizes ruhával törölgette verejtékező szemhéját, és hűsítette testének szabadon hagyott felületét.
Román Márton sajnálkozással csodálta. Mondta is a nővérnek:
– Szegény fickó. Olyan mozdulatlan, mint egy halott. Szerencse, hogy etethető és itatható.
A főorvos figyelmeztette Román Mártont, hogy az ő engedélye nélkül látogatók, idegenek a szobába nem jöhetnek. A másik beteget, akit a fény is zavart, sötét szemüveggel látták el.
Román Márton első látogatóját a főorvoshoz irányították. Elegáns, szemüveges úriember volt.
– Dávid Blumenstock professzor vagyok Ausztriából. Román Márton a féltestvérem.
– Kolléga? – tudakolta a főorvos.
– Elnézést, félreérthető volt a bemutatkozásom. Idegspecialista vagyok.
– Üdvözlöm. Doktor Csetneki igazgató főorvos. Bátyjának csúnyán roncsolódott a koponyája. A halántéka mellett is erős ütést kapott. A fejsérülés egymagában halálos lehetett volna. Bal mellkasában négy bordája törött. Igen erős fájdalomcsillapítókat kap. Agyi sérülést nem lehetett megállapítani… Tud ön arról, hogy a bátyját a közelmúltban rövid ideig idegszanatóriumban kezelték?
– Igen… Az orvos véleménye szerint bátyám épelméjű, és csak az általa rendellenesnek ítélt dolgokra reagál zavarodottan.
– Az itt tanúsított magatartása alapján nem tapasztaltam, hogy szellemileg ne lenne egészséges.
– Mit javasol, főorvos úr, mikor látogassam meg? Ő még nem tudja, hogy itt vagyok.
– Ha van ideje Budapesten maradni, inkább várjon még.
– Kérem – Blumenstock búcsúzni készült… – Szeretném azonban önt felkérni, vállalja el bátyámat saját betegének. Erről nem szükséges, hogy ő tudjon. Itt a névjegyem és a hotel telefonszáma, amelyen értesíteni lehet.
Zárt borítékot tett az igazgató főorvos asztalára. Látszott, hogy a névjegyen kívül mást is tartalmaz.
Amikor a gondnok a fájdalomcsillapítóktól elaludt, Hód megkérte a nővért, hogy sétáltassa meg a folyóson. Idegesítő volt a mozdulatlanság, bőre a kötések alatt csúnyán viszketett. Pedig türelemmel viselte a kényszerítő kényelmetlenséget.
Román Márton második látogatója a rendőrségtől jött. A támadás körülményeiről kérdezgette.
A beteg mellkasi fájdalmakat, fejében forró zsibongást érzett. Ezeket már megszokta, de ha mozdult, feszítő és lüktető fájás kínozta. Agyát azonban tisztának vélte.
Hód is úgy találta, hogy Marci esze sokkal jobban vág, mint az utóbbi időben. Behunyt szemmel hallgatta a párbeszédet.
– Tehát hogy történt?
– Moziba akartam menni… De nem kaptam jegyet. Sétálgattam a Nyugati pályaudvar előtt, azután haza tartottam.
– Hány óra lehetett?
– Nem tudom. A mozi nyolckor kezdődött volna.
– Folytassa, Román úr. De ha érzi, hogy fáj a beszéd, pihenjünk.
– A Jókai utcai kaput kinyitottam, készültem bemenni, amikor megszólított egy férfi.
– Hogy nézett ki?
– Nem figyeltem. Feléje fordultam ugyan, de nem törődtem vele, a kérdését sem akartam meghallani.
– Magas volt? Milyen idősnek ítéli? Hogyan öltözködött?
– Soha nem figyeltem senkinek a ruházatát. Várjon… Olyan magas lehetett mint én, harminc-negyven éves. A kabát alól kapta ki, amivel megütött. Fájdalmat éreztem a homlokomon.
– Beszélt előtte vagy közben valamit?
– Amikor megszólított, már beléptem a kapun, úgy fordultam hátra. Egy pillanatra szemben voltam vele, de sodró erővel mellbe vágott, így tántorogtam be a sötét kapualjba… Próbáltam védekezni… Hirtelen haragomban meg is tudtam volna ölni. Egyik ütésemmel kicsit ellöktem, de akkor egy másik, egy kisebb ember is megjelent a kapu nyílásában. Ez hátulról torkon ragadott, elveszítettem az erőmet. Villámlásokat láttam, és szikrazuhatag hullott a szemembe. Azután már nem láttam, és nem éreztem semmit… Itt tértem magamhoz.
A nyomozó kérdéseivel igyekezett könnyíteni a beteg vallomásán. Tesztszerűen fogalmazott, hogy Román kiválaszthassa a helyes választ.
– A második emberről megállapította, hogy kisebb volt, mint maga. És az első?
– A kisebbik nagyon fürge volt. Keze, lába, teste úgy mozgott, mintha rángatták volna. Bizonyosan tudott karatézni.
– És az első? – tért vissza a megválaszolatlan kérdésre a rendőr. – Milyen frizurát viselt? Valamilyen jellegzetességet nem vett észre rajta?
– Kerek, fekete sapkája volt. A haja körben kilátszott.
– Honnan közelítette meg magát?
– Aki megszólított, hogy várjak egy kicsit, már ott állt a kapuhoz közel. Amikor beléptem, váratlanul ugrott nekem.
Amennyit a beteg elmondott, abból a nyomozó megértette, hogy meglepetésszerű támadással, a kinyitott kapu mögött akartak elbánni vele. A támadók jól számítottak. Az akció után a kaput bezárva, a gyilkosságot csak az épületben tartózkodók fedezték volna föl.
– Ha találkozna velük, megismerné őket?
– Ugyanolyan körülmények között, ugyanott, hogyha mozzanataiban is megelevenedhetne előttem, talán igen. De így elképzelve, nagyon bizonytalan.
– Haragosa van?
Románnak a telefonfenyegetések jutottak eszébe. Azoknak akkor sem tulajdonított fontosságot. Nagy valószínűséggel hallucinációnak hitte. Meg volt győződve arról, hogy azoknak nem lehet kapcsolata a támadással. Aki megfenyegette, csak az épületben tartózkodhatott. Most is bejuthatott volna a székházba, értelmetlen dolog lett volna őt a kapu előtt várni.
– Azt hiszem, összetévesztettek valakivel.
A nyomozó határozottan vélekedett, hogy magabiztos hiedelméből Románt kiábrándítsa és gondolkodjék a támadás okához kapcsolódható személyekről.
– Ne higgye, hogy összetévesztették. A kapun más nem jár be. Magát a kapunál várta, aki megszólította. Az udvarban más nem lakik.
– De igen. Bótáékon kívül Matkó Simon, a fűtő.
– Képzeletben álljon vele a tükör elé. Összetéveszthetők maguk ketten?
– Hát bajosan…
Ha a betegtárs Hód nem ismerte volna jól a főnökét, csodálkozott volna, miért engedte Román Márton közelébe Emil Steinert, akinek lebukását Pintér alezredes mesélte el. A főorvos maga vezette be, majd megnézte a másik sérültet, igazított sötét szemüvegén és kiment.
Steiner azzal kezdte:
– Ki ez a szerencsétlen?
– A főorvos betege. Valami gazdag muki. Úgy mondják, karambolozott.
Steiner halkan suttogta:
– Várjunk egy kicsit, míg elalszik.
Hód egyre lassúbbodó lélegzet után mozdulatlansággal és az alvó szuszogásával érzékeltette, hogy hamar elaludt. Akkor Steiner közel hajolt a gondnokhoz.
– Nézze, Román úr. Higgyen nekem, közös az érdekünk.
– Ha nem megy el – sziszegte dühösen Román –, ide hívom a főorvost… hogy tegye ki és soha ne engedje be hozzám. Hagyjon békén! Telefonon is megmondtam, hogy nem ismerem magát, nem is akarom ismerni. Nem érdekel, ki küldte. Maga közönséges szélhámos, vagy felbérelt provokátor.
Marci egyre ingerültebb lett. Suttogva beszélt, és az nem arra vallott, hogy másokkal is közölni szándékozna mondanivalóját. Steiner azonban nem tágított.
– Mondja meg, hol találom Sütő urat, és már itt sem vagyok.
– Nem ismerek semmiféle Sütő urat!
– Kundermann úrról sem hallott?
– Nem.
– Riese urat sem ismerte? – makacskodott Steiner.
– Őt sem ismerem. Menjen a fenébe!
– Én nem az kérdeztem, hogy ismeri-e, hanem, hogy ismerte-e. Mert hogy halott.
A gondnokot ez sem lepte meg. Ezzel már eléggé bizonyíthatta volna Steinernek, hogy valóban nem ismerte. De Steiner nem adta fel a küzdelmet. Mindenáron meg akarta tudni, hogy ki az a Sütő. A rendőrségről azért engedték ki, hogy ezt kiszimatolja. Ennek ellenében ígéretet kapott arra, hogy ha végrehajtja a megbízást, elengedik. És mehet haza. Utoljára megpróbált ráijeszteni Román Mártonra. Azt remélte a támadást követően ez talán eredményre vezet.
– Oké, hogy fél és senkiről nem akar tudni. De az talán érdekli, hogy a támadóknak mi lehetett a célja? Nézzen magára. Nem akarja észrevenni, hogy útban van valakinek?
– Ehhez semmi köze – mormogta Román.
– Stimmel. Lehet, hogy maga egyiket sem ismeri azok közül, akiket kérdeztem, Sütő kivételével. És lehet, hogy Kundermann is ismerős, ha máshogy nem: hallomásból. Ő az, aki megvásárolja Magyarországról azt a szert, amiről maga is tud, és amit maga is használ. Lehet, hogy fogalma sincs, ki csinálja, de azt biztosan sejti vagy tudja, hogy kitől kapja. Nekem elég ennyi is. Azzal az emberrel akarok beszélni. Sütő úrnak sem mindegy, magának sem. Ha tudtam volna előbb is találkozni vele, talán elkerülhette volna ezt a támadást. Én azzal a megbízatással jöttem, hogy figyelmeztessem Sütő urat. Előttem ezzel a céllal jött volna Riese is, akit megöltek, még mielőtt találkozhatott volna vele. De kinyírtak egy másik embert is.
– Magát miért nem ölték meg? – kérdezte Marci, hogy kontrollálhassa látogatója igazmondását.
– Mert még nem tudnak rólam. Ha megtaláltam Sütő urat és figyelmeztettem, máris menekülök.
– Jobban tenné, ha már most iszkolna.
– Csakhogy engem jól megfizetnek, ha figyelmeztetem Sütő urat. Érti már?
Marciban összeállt valami feltevésféle. Két ember azért halt meg, mert Sütőt ismerte. És Edit?… Lehet, hogy őt is azért ölték meg, mert ismerte Sütőt? És most őt is azért akarták kinyírni, mert azt hiszik, hogy neki is ismerős Sütő? És a telefonfigyelmeztetések? Lehet, hogy azért hagyták helyben ilyen csúnyán, mert a figyelmeztetéseket nem vette komolyan? Egyáltalán, ki a fene lehet az a Sütő, akit ilyen veszélyes ismerni?
– Ide hallgasson, jóember – mondta. – Meg kell értenie: nem ismerem Sütő urat. Nem ismerem, pedig a történtek után én is szeretném megismerni.
– Lehet, hogy álnév. Gondolkozzon… Nem sejti?
Marci gondolkodott. Steinert kiküldte, szívjon el egy cigarettát, és nézzen jól körül.
Az ügynök a folyóson elhaladt a nővérszoba előtt, azonnal ráköszöntek.
– Nem megyek még el… Csak elszívok egy cigarettát.
Hód, ahogyan eddig is, ezután is egyenletes, lassú lélegzetvétellel tettette az alvó beteget. A sötét szemüveg alatt csak néha-néha nyitotta fel szempilláját, annyira, hogy lássa: mi történik körülötte. Marci hosszan figyelte őt. Steiner nemsokára visszatért.
– Erre a környékre senki nem jöhet. Örülhet neki, hogy ide került. A beteg még mindig az összefüggéseken és Sütő személyén gondolkodott.
– Bárhogy is töröm a fejem – közölte –, nem tudok segíteni magának. Higgye el, engem is érdekelne Sütő személye. Megpróbálom kikutatni. Keressen maga is valami megoldást. Ha megtudta, szóljon nekem. Elszámolni valóm lenne vele.
Steiner hitte, amit Román mondott. De vajon a rendőrség is elhiszi a kudarcot? Meg tud-e így is szabadulni a zsaruktól? Nagy kár, hogy nem találta meg Sütőhöz a kapcsolatot, két legyet üthetett volna egyszerre: elbúcsúzhatna a nyomozóktól és megbízója, Hörgen úr is fizetne.
Hódot megnyugtatta Marci és Steiner beszélgetése. Az eredmény is hízelgett neki. Megerősítette Románról kialakított véleményét és azt, hogy elsősorban Sütő személyének felderítése a lényeges. Steiner látogatása után megkérte a nővérkét, sétáltassa meg egy kicsit. Már egészen jól ment a járkálás. Hódot a folyosói séták alkalmával tájékoztatták az eseményekkel kapcsolatos nyomozás fejleményeiről. Ilyen tájékoztatás során tudta meg, hogy Marcit rövidesen meglátogatja egy külföldön élő testvére. A testvér, amióta Budapesten tartózkodik, csak Román Márton főorvosával találkozott, de annál többször megfordult a Váci utca elegáns szórakozóhelyein és az Átrium Hyatt Hotelben, ahol ismerkedő szépségek társaságában szokott vacsorázni. Költekezése a külföldiektől megszokottakhoz képest szolid, de semmiben nem korlátozza magát.
A pontos leírásból Hód ráismert a professzorra. Szintén a főorvos kísérte be, Román gyógyulásáról a legjobb véleménnyel volt.
– A találkozójukat úgy időzítettem – súgta a főorvos –, hogy Román úr betegtársa a nyugtató hatása alatt jól aludjék.
Blumenstock úgy vélte, hogy ez az előzékenység nem csak személyének szól, hanem annak a borítéknak is, amelyben a névjegyet svájci frank fémjelezte.
– Örülök, hogy jól vagy, Márton – kezdte, és mintha valóban örült volna. – Már voltam itt, de az állapotodra tekintettel nem zavartalak. Jobbnak láttam azt is, ha előkészítem a látogatásomat. Hogy érzed magad?
A gondnok is örült a messziről jött rokonnak.
– Köszönöm, testvér, jól. Semmire sem lehet panaszom. Ebbe a különszobába tettek. Biztos tartottak attól, hogy itt a kórházban fejezik be a tettesek a munkájukat. Egyébként már vártalak… Mostanában nagyon sok csalódás ért. Talán legjobb volna már nem is élni.
– Ne butáskodj, Márton! Köpj mindenre, ami nem jó, és ami neked nem kell. Megteheted – Blumenstock hangja fojtottá vált. – Gyere ki hozzám. Ha csak rövid időre is. Közben elcsendesülnek körülötted a bonyodalmak… Úgy látszik, érdekeket veszélyeztettél, hogy ezt csinálták veled.
– Te tudod, miért tették? – lepődött meg Román.
– Csak sejtem. De sejtelmem ritkán csal – mondta a vendég nagyon elővigyázatosan. Nem akarta, hogy ez téma legyen kettőjük között.
A beteget azonban nem lehetett ennyivel kielégíteni. Éppen Steiner látogatása volt az, ami elindította gondolkodásában az ördögmotollát.
– Járt nálam egy Emil Steiner nevű egyén, nem ismered véletlenül?
– Emil Steiner? Nem ismerem… Mit keresett nálad?
A kérdés azonban elárulta Marcinak, hogy ezt a Steiner-féle látogatást a testvére különösnek tartja. Gyanította, hogy a professzor ismeri Steinert, de elővigyázatosságból nem szól róla. Különben miért kérdezte volna, hogy mit keresett nála? Arra gondolt, hogy felfedi a beszélgetés témáját, és a testvére reagálásából, esetleg a tanácsokból fogja megtudni az igazat.
– Valamilyen Sütő úr felől érdeklődött. Blumenstock hirtelen kérdezte:
– És te?
– Én semmiféle Sütő urat nem ismerek. Pedig nem ártana ismernem. Steiner szerint neki köze van ahhoz, hogy engem megtámadtak.
Blumenstock sokat tudóan vélekedett.
– Marhaság. Kinek mi érdeke volna, hogy téged bántsanak? Ártottál valakinek? Útjában vagy valakinek? Gondolkozz!… Ezt csak azért mondom, nehogy tévútra kerülj. Nehogy olyanok között keresd a rosszakaródat, akik között nem találhatod meg.
– Miért mondtad, hogy érdekeket sértettem? Ezzel te is azt mondtad, hogy útjában vagyok valakinek. Akit te ismerhetsz. Akkor tudj arról is, hogy két alkalommal már fenyegettek. Azt is mondta a telefonáló, hogy kíméletre nem számíthatok. Eltaposnak, mint egy poloskát.
A testvér kétségbeesett.
– De hát mit csináltál?
– Semmit. Odahaza voltam, és ittam az italból, amit te küldesz nekem.
– Beszéltél ezekről valakivel?
– Nem.
– Jól tetted.
Hód alig bírt nyugton maradni az ágyban. Tehát Román Mártont a támadás előtt kétszer is életveszélyesen megfenyegették. És a szer, amely a Cave Gold hatóanyaga, ezek szerint ettől az ausztriai professzortól származik. Román mellett tehát ez a második kulcsember. Nem beszélve az inkognitóban rejtőzködő Sütő úrról. Izgatottan figyelt tovább, mikor Blumenstock úgy mellékesnek tűnőén megjegyezte.
– Különben Gitta üdvözöl. Sokat gondol rád, és szeretne veled találkozni.
Marcira jól hatott a hír. Mosolya boldogságot árult el.
– Mikor jártál Hamburgban?
– Mielőtt eljöttem. Láttam a filmjét is.
– Sokkal szebb volt szőkén. És mondd meg neki, ha találkozol vele, hogy lehet ő a lábakon járó őrület, én csak akkor fogok őrülni utána, ha ismét szőke lesz.
– Pedig most ő primadonna a szakmában.
Hód az utolsó mondatnál értette meg, hogy miről beszélnek. Eszébe jutott Bana beszámolója a horgásztanyán, a halászlé készítése közben. Bányász Aliz, Csomós Gizella és a harmadik. Ez lesz Gitta. Ennek Bana nem említette a nevét. Arra viszont emlékezett, hogy erről mondott a legtöbbet. Fekete szemű szépség, kreol bőrrel. Magyarországon még szőke volt, és üzleti érdekből festette a haját feketére. Marci valószínűleg közeli kapcsolatban volt vele, ha most üzent neki. És vajon miféle filmben szerepelhetett a nő, ha Román Márton tudja, hogy szőkén szebb volt?
– Nem lehettél rossz nála – folytatta Blumenstock –, ha gondol rád és üzen. Nekem még egyikük sem üzent ilyet, hogy szeretne velem találkozni. Irigylem az adottságaidat, Márton… Van most nőd?
– Nincs és nem is lesz.
– Hülyeség.
– Igen, hülyeség. De ha te egyszer megtudod, hogy milyen a nő igazi íze, ha szereted, akkor te is válogatni fogsz.
A testvér értette, miről beszél Marci. De ő más véleményen volt. Ő csak kezelte az ilyen ügyeket.
– Szóval Gitta nem felejtett el. És milyen gyönyörű lenne a találkozásotok!
– Én már nem akarom.
– Miért nem?
– Még kérded?… Itt hagyott, és elhagyott.
– Honnan tudod, hogy elhagyott? Te maradtál itthon! Szerintem vár téged. Én a helyedben találkoznék vele. Feledtetné azt a laboránslányt, és kikerülnél ebből a káoszból, ami körülvesz.
– Nagyon jól tudod, hogy miért maradok. A professzor ismét befolyásolni próbálta:
– Kintről éppen úgy hazalátogathatnál édesanyád sírjához. És egészen más életet élhetnél. A kezelésed is könnyebb lenne. Ha nagyon akarnád, vehetnél egy kis házat az itthoni látogatásaid idejére. És amikor hazajössz, te lennél a nagymenő. Hoznád a valutát… De nem akarlak ezekkel fárasztani.
– Nem fárasztasz, szeretek veled beszélgetni. Igazán csak te vagy, akivel őszintén beszélgethetek.
– Na látod. Ha megjönne az eszed, gyakrabban lehetnénk együtt is.
A testvér a támadás részleteiről, a rendőrségi kihallgatásról, a kórházi ellátásról, a főorvosról érdeklődött még. Hódot ez hidegen hagyta. A hallottakat fontolgatta. Mi oka lehetne Blumenstocknak, hogy Román elhagyja az országot, mert a napnál is világosabb, hogy a professzor a csábítás apró trükkjeit alkalmazza.
Aztán egyszer csak Blumenstock megkérdezte:
– Valóban szeretnél találkozni Sütő úrral?
– Minél előbb, hogy megkérdezhessem: mit ártok én neki…
A testvér nyomatékkal válaszolt:
– Lehet, hogy hamarosan módod lesz rá, Márton.
Odakint ismerős női hang a nővértől érdeklődött Román felől. Kisvártatva Kati lépett a kórterembe. A beteg felujjongott örömében.
– Kati! Hát maga is meglátogat? Úgy örülök… Gondolni sem mertem volna rá.
Kati, mintha nem is látná a vendéget, odament Románhoz, és finom puszit lehelt az arcára.
– Ugyan, Marci – korholta –, maga ezt furcsának veszi? Már régen bejöttem volna, de nem engedtek. Mindennap érdeklődtünk Teri nénivel. Telefonon mindent elmondtak magáról. Nagyon örülünk, hogy jól van.
– Ismerje meg a testvéremet – jelzett Marci az ágy végénél álldogáló férfira.
Kati rácsodálkozott:
– Magának testvére is van? Még soha nem beszélt róla.
– Blumenstock professzor vagyok – mutatkozott be a férfi. – Nem élek Magyarországon, ritkán találkozunk és ritkán juthatok Mártonnak eszébe, hogy még nem beszélt rólam.
– Blumenstock?
– Igen. Márton féltestvére.
Hód a sötét szemüvege alól is jól látta, hogy a professzor amúgy férfi módra, talán kissé szemtelen és vetkőztető pillantással nézegeti a lányt, aki kétségtelen: remekül mutatott feszülő nadrágjában, blúza pedig igen előnyösen hangsúlyozta női mivoltát.
Aztán udvariasan búcsúzott:
– Én már készültem és megyek is, kisasszony. Nem zavarom magukat, beszélgessenek. Mártonnak, látom, jólesik ez a látogatás, és el sem tudja titkolni hogy örül. Szervusz, Márton.
A professzor várta, hogy Kati nyújtsa a kezét. De a lány nem mozdult.
– Viszontlátásra, Kati. Ne haragudjék, hogy így mondom, de nem tudom másként szólítani – mondta, és már indult volna.
Kati most nyújtotta a kezét.
– Mónus Katalin vagyok. Viszontlátásra.
Hód úgy vette észre, hogy a lány mintha pillanatokra benne felejtette volna kezét az elegáns férfi tenyerében…