anderen merken. Gebruik het maar in de wc.' Kelly knikte dankbaar en verdween de toiletruimte in. Het witte poeder deed snel zijn werk. De vermoeidheid verdween en Kelly schoot met vernieuwde energie langs de tafeltjes. Mo knipoogde tevreden en maakte een teken met zijn hoofd dat hij alvast naar boven ging. Hij gleed van de kruk en liep met grote stappen naar de deur achter de bar. Maar in plaats dat hij de trap naar boven nam, schoot hij een hoek in. Verscholen in het halfdonker dwaalde zijn blik in het rond. Toen het roodharige meisje voorbijliep, kwam Mo uit het donker naar voren en greep haar vast. 'Els!' Els schrok, herstelde zich snel en schudde de arm van zich af. 'Wat moetje?' vroeg ze wantrouwend. 'Maar liefje?' riep hij verongelijkt. 'Wat doe je onaardig? Zo begroet je je verloofde toch niet?' 'Vent, val dood.' Ze spuwde voor zijn voeten op de grond en draaide zich om.
'Els!' Zijn stem klonk nu dwingend en nors. Hij pakte haar hand en begon haar mee te trekken, naar de deur achter de bar. Hij dirigeerde haar de trap omhoog en bleef voor haar kamerdeur staan. 'Doe niet zo onvolwassen. Maak die deur open, we moeten praten.'
'Wij moeten niets', sneerde ze met overslaande stem. 'Jij hebt mij ingeruild voor een huppeltrutje van vijftien jaar. Denk jij dat ik achterlijk ben?'
'Houdje koest, iedereen kan ons horen. Open die deur', siste hij tussen zijn tanden. Hij schopte woest tegen de deur en keek haar dreigend aan.
'Jij maakt op mij geen indruk meer, jij opgeblazen...' begon Els. Pats! Een klap trof haar vol en hard in het gezicht. Haar wang gloeide, terwijl hij schreeuwde: 'Open die deur anders breek ik je nek.' Met bevende vingers haalde ze een sleutel
tevoorschijn en opende de deur. Hij trok haar aan haar elleboog de kamer binnen en smeet met een dreun de deur achter zich in het slot. Wild snoof hij door zijn neus en zijn hoofd had een rode kleur gekregen. Met twee handen greep hij haar bij de keel en duwde haar tegen de muur. 'Had je een grote bek?' grauwde hij. 'Wilde je mij aan de kant schuiven? Ik dacht het niet, stom rund. Jij bent van mij en blijft van mij. Wanneer dringt dat tot die domme hersens van jou door? Zonder mij ben je niks. Hoor je? Helemaal niks.' De vingers sloten als een klem rond haar keel, steeds vaster en vaster. 'Laat los, idioot', gilde Els terwijl ze vocht tegen de handen. Ze kon bijna geen adem meer halen. De greep verslapte en uiteindelijk liet hij los. Hoestend en hijgend gleed ze op de grond. Haar lijf trilde en ze begon warrig te huilen. 'Ben je klaar?' gromde Mo. Hij boog zich dreigend over haar heen. 'Ben je nou klaar met dat gejammer? Ondankbaar wijf. Ik werk me uit de naad om jou te kunnen onderhouden. Al ons geld gaat op aan jouw verslaving. Dat vergeet je zeker? Wat denk je dat die troep kost? Ik moest wel een nieuw meisje ronselen, ik kan het alleen niet meer verdienen. Kijk...' Hij haalde een zakje met coke uit zijn binnenzak. 'Ik neem elke keer weer die troep voor je mee. Weet jij hoeveel risico ik loop om aan dit spul Le komen? En nooit ben je dankbaar. Denk je dat met dat beetje rotgeld wat jij hier verdient, dit alles kan worden betaald?' Hij zwaaide het zakje coke demonstratief door de lucht. 'Wat denk je wat dit kost? Ik sta tot mijn oren in de schuld, allemaal door jou. [ij moest zo nodig verslaafd worden. Jij kunt het niet aan en ik mag bloeden, verdomme... Twee jaar sloof ik me al voor je uit en constant maak je ruzie. Ik denk dat ik je maar laat wegrotten in dit gat. Jij verdient mijn liefde niet.' 'Nee... Mo. Het spijt me. Het spijt me', jammerde ze en keek hem verward aan. 'Ik dacht dat jij mij niet meer wilde, nu je Kelly had. Hoe kon ik nou weten datje haar alleen maar gebruikt.'
'Ze is vijftien, in hemelsnaam. Waar zie je mij voor aan?' bulderde hij verontwaardigd. 'Dat ik een relatie aanga met een kind dat net uit de luiers is? Ja, daar zit ik op te wachten...' 'Sorry, Mo. Ik had beter moeten weten, sorry.' Zuchtend hurkte hij naast haar neer en dempte zijn stem. 'Ik probeer haar zo gek te krijgen dat ze als hoertje voor ons gaat werken. Ze is niet echt mooi maar wel jong. En heel wat kerels betalen goed voor zo'n jong ding. Dan kan jij over een poosje stoppen met dit werk. Ik doe dit allemaal voor jou. Je weet toch dat ik van je hou?' Door een waas van tranen knikte Els van ja. Hij trok haar omhoog en kuste haar haren. 'Je moet me meer vertrouwen. Hier lieverd...' Haar ogen keken begeerlijk naar het plastic zakje. Ze slikte even en graaide het toen uit zijn handen. In een zenuwachtige haast scheurde ze het open. Mo liet zich op het bed vallen en klopte met zijn hand op de dekens.' Rustig maar, je kunt het straks gebruiken. Laat maar eerst even zien watje de afgelopen week hebt verdiend.' Ze liep naar de boekenkast en kwam terug met een blikje. Ze gooide de inhoud op het bed en had verder alleen nog oog voor het hoopje witte poeder. 'Het wordt wel steeds minder', hoorde ze Mo zeggen. 'Je moet meer je best doen, lieverd. Dit lijkt bijna nergens meer op. Als er binnenkort niet meer geld wordt verdiend kan ik geen spul meer meenemen.' Hij vouwde het geld op en stak het in zijn broekzak.
'Ik ben ziek geweest', verontschuldigde het meisje zich. 'Dat heeft me wat klanten gekost maar nu gaat het weer beter.' Mo knikte terwijl hij de shag in het vloeitje verspreidde.
Kellywasal een uurtje op haar kamer toen ze iemand aan het slot hoorde rommelen. Vlug opende ze de deur. 'Mo! Ben jij dat?' Hij stapte langs haar heen de kamer binnen en drukte een kus op haar wang. 'Ik heb voor morgen een dagje vrij geregeld. Morgen gaan we gezellig stappen en wat lol maken. Dat hebben we wel verdiend.' Het witte gezicht van het meisje straalde en met een spontaan gebaar sloeg ze haar armen om hem heen. 'En nu...', riep hij vrolijk terwijl hij haar naar het bed sleurde. 'En nu ga jij lekker slapen. Je moet goed uitrusten voor morgen.' Hij tilde het lichaam met gemak van de grond en legde het op bed. Teder trok hij de dekens over haar heen en aaide langs haar wang. 'Slaap lekker, prinses. Morgen wordt het een geweldige dag.' 'Ik hou van je', zwijmelde ze verliefd. 'En ik zielsveel van jou', antwoordde hij zacht.
De volgende ochtend stonden er verse broodjes en een pot thee op tafel. Uit een zilverkleurige transistorradio op de vensterbank klonk muziek. De geur van gebakken eieren vulde de kamer toen Kelly wakker werd. Mo stond voor het gasfornuis en zijn heupen wiegden soepel mee op de maat van de muziek. Als een volleerd dirigent zwaaide hij met de pollepel door de lucht en bromde zachtjes het liedje van de radio. Kelly sprong uit bed en huppelde naar hem toe. Ze sloeg haar armen rond zijn heupen en drukte haar hoofd op zijn rug.
'He", grinnikte hij en de pollepel hing bevroren in de lucht. 'Heb ik je wakker gezongen met mijn prachtige stem?' 'Zo wil ik elke dag wel gewekt worden.' 'Dat zal ooit ook wel eens gebeuren. Heb je honger?' 'Als een paard.''Ga snel zitten, de eieren zijn klaar.' Met de koekenpan in zijn hand draaide Mo zich om. 'Heb je lekker geslapen?' wilde hij weten. Kelly nam plaats en plantte haar ellebogen op het tafelblad. 'Heerlijk! Toen ik mijn kussen rook, lag ik al te pitten. Hoe laat ben jij het bed ingekropen?' Mo leek even bevroren. Zijn ogen stonden waakzaam, zijn stem klonk neutraal. 'Ik ben nog even iets bij Charif gaan drinken', loog hij. Hij glimlachte vluchtig en nam tegenover haar plaats. Na een paar flinke happen liet hij zijn vork zakken én zei plotseling: 'Ik heb het een en ander ingepakt voor ons uitje.' Hij priemde met zijn vork naar een sporttas naast de deur. 'Je make-up spullen en je tandenborstel moetje zelf maar inpakken.' 'Inpakken?' herhaalde Kelly verrast. 'Waar gaan we heen?' 'Ik heb een chic hotel geboekt met alles erop en eraan. Een mooie kamer met bubbelbad en een ruim tweepersoons waterbed. Er is een sauna met zwembad en een restaurant meteen menukaart waarvan je de maaltijden nauwelijks kunt uitspreken. We laten ons twee dagen heerlijk verwennen.' Kelly hapte naar lucht. 'Echt waar? Echt waar?' Haar vork kletterde op de tafel toen ze uitgelaten overeind sprong. Ze danste de kamer rond en plofte uiteindelijk op zijn schoot neer.
'Kun je vast wennen', grijnsde hij terwijl hij zijn armen rond haar middel sloeg. 'Ik heb een mooie deal gemaakt. Maandag moet ik een grote partij heroïne bij een klant afleveren en dat brengt behoorlijk wat op. Het duurt niet lang meer of we zwemmen in het geld. De zaken lopen op rolletjes.'
De brede winkelstraten van Antwerpen baadden in de zon en het was gezellig druk met winkelend publiek. Kelly was in de zevende hemel en smoorverliefd. Haar voeten leken enkele
meters boven de grond te zweven. Voor het eerst, waar iedereen het kon zien, wandelde ze met de man van haar dromen door de stad. Ze keek uitdagend en trots in het rond. Hij was galant en gul. Bij een boetiek mocht ze een blouse uitzoeken en bij een chocolaterie kocht hij een luxedoos truffels. Op een terras dronken ze enkele glazen bieren aten wafels met slagroom. Laat in de middag arriveerden ze in het hotel. Het hotel had een perfecte ligging, net iets buiten het centrum en midden in een bosrijke omgeving. Dure auto's reden af en aan. Mensen behangen met gouden sieraden en in chique kleding liepen in en uit. Mo hield de deur open en duwde Kelly zachtjes de lounge binnen. Kelly keek haar ogen uit. Dit was iets anders dan de armetierige kamer waarin zij sinds enkele dagen verbleef. Dit leek op een paleis. Ze vergaapte zich aan de zwarte marmeren hal en de koperen trapleuning naast het kolossale trappenhuis. Haar hand gleed over het bordeaux lederen bankstel terwijl ze ongewild even aan haar ouders moest denken. Dit was echt iets voor haar ouders. Zouden ze haar missen? Ze lachte wrang. Waarschijnlijk wel... Een man gekleed in een zwarte smoking knipte beleefd en overhandigde Mo een sleutelkaart. 'Een prettig verblijf in ons hotel...' hoorde Kelly de man nog zeggen. Op kamer217stond een fles champagne en een schaal met fruit voor het tweetal gereed. Goedkeurend keek Mo in het rond terwijl Kelly uitgelaten door de kamer danste. Overgelukkig liet ze zich languit op het waterbed ploffen en sloeg enthousiast met haar armen door de lucht. 'Dit is helemaal te gek', gilde ze. Mo's ogen glommen. 'Schiet op! Kleedje uit. Ik laat alvast het bad vollopen.' En terwijl het water met veel lawaai in de badkuip kletterde, opende Mo de fles champagne en de doos met chocoladetruffels.