Boy Ecury
Naam : Segundo Jorge Adelberto Ecury
Functie: Verzetsman, later knokploeglid
Bijnaam: Boy
Te herkennen aan: middenscheiding in kroeshaar
Leeftijd op 10 mei 1940 : 18
Overleden: 1944
Verleden: Boy Ecury groeide op in een welgestelde familie op Aruba te midden van een tiental broertjes en zusjes. In 1937 ging hij naar Nederland om er te studeren aan de Handelsschool in Tilburg.
in de oorlog: Boy pleegde gedurende de gehele bezettingsperiode met veel fanatisme verzetsdaden. Hij blies vrachtwagens met brandbommen op, hielp onderduikers en geallieerde piloten in Tilburg en hielp de knokploegen van Den Haag met sabotageacties. Eind 1944 maakte hij deel uit van een knokploeg die onder meer een nsb ’er liquideerde.
Na de oorlog: Boy Ecury werd op 5 november 1944 gefusilleerd nadat hij was verraden door een bekende, Kees Bitter. In de jaren tachtig maakte de neef van Ecury, Ted Schouten, een documentaire over zijn oom en schreef hij een boek over hem. Schouten werkte ook mee aan de film die cineast Frans Weisz van Ecury’s leven maakte: Boy Ecury, een Antilliaanse jongen in het verzet .
Zie dossiers: P.B03564, P.B05197, V.B02572, A.B04319 t/m A.B04396.