8.
fejezet
Hideg Otthon
I.
A titkárnő, egy középkorú, fekete hölgy úgy figyelte Erwin közeledését barátságos arcával és jéghideg tekintetével, ahogy egy párduc figyel egy víztócsához tartó kecskét. A mögötte elterülő nagy ablak egy tökéletesen gondozott kertre nyújtott kilátást. Erwin vágyakozva nézett ki rajta. Az idő tiszta és napos volt, hűvös, de nem hideg, talán az ősz legjobb napja. Erwin legszívesebben az erdőben túrázott volna ropogós faleveleken járva. Ehelyett odasétált a nőhöz, és az asztalára tette a látogatókártyát.
– Erwin vagyok – mutatkozott be, majd a jobbra álló, ívelt ajtóra mutatott. – Hívtak, hogy látni akar.
– Erwin micsoda? – kérdezte a titkárnő, végigfuttatva az ujját egy nevekkel teli, nyomtatott papíron. Erwin nem válaszolt. A látogatókártyán ott állt a teljes neve. A nő direkt szívózott vele.
– Hölgyem, itt Erwin Leffington – szólalt meg mögötte egy hang. – Az az Erwin Leffington.
Erwin megfordult. Egy középkorú, fitt férfi ült mögötte a kanapén tábornoki egyenruhában. Erwin fekete szegélyű dossziétartókat látott az aktatáskájában. Hmmm. Tudta, hogy létezik ilyen biztonsági besorolás, de a saját szemével még sosem látta.
– Á – húzta az időt a titkárnő. – Értem. Szóval maga is a… vészhelyzettel kapcsolatban van itt?
– Gondolom.
A titkárnő az ajkait csücsörítette. Ellenőrzött egy másik, rövidebb listát, és kurtán bólintott.
– Már várja önt – ismerte be végül. – Kérem, foglaljon helyet.
Erwin válaszul biccentett.
Mögötte a tábornok összeszedte a papírjait, amelyeket lapozgatott, és eltette azokat a csuklójához bilincselt aktatáskába. Felállt, szélesen elmosolyodott, és odalépett Erwinhez.
– Dan Thorpe vagyok – nyújtott kezet. – Megtiszteltetés, hogy megismerhetem, őrmester.
Erwin megszokásból végignézett Thorpe kitüntetésein – egy érem a légierőtől, a Különleges Hadműveletek egymást keresztező nyilai, egy rakás hadjárati szalag. Hírből ismerte a Közös Különleges Hadműveletek parancsnokát, bár sosem találkoztak. Erwin megrázta a kezét.
– Részemről a szerencse. Uram.
– Tanaka százados üdvözletét küldi. Ő maga is el akart jönni… de más dolga akadt. Küldetéstervezés. Ragaszkodott hozzá, hogy ha itt végzünk, elvigyem magát egy sörre.
Erwin kissé felengedett.
– Tényleg? Ismeri Yót? – Yoshitaka és ő együtt harcoltak Irakban. – Nem tudtam, hogy maguknál szolgál.
– Már nagyjából egy éve. Hogyhogy maga sosem jött el a válogatásokra? – kérdezte Thorpe. – Tudom, hogy Clint meghívta…
– Az elnök fogadja önöket – szakította félbe a titkárnő, majd felállt, odalépett a furcsa formájú ajtóhoz, és kinyitotta előttük.
Az ajtó nem volt valami széles. Erwin, aki parancsnoki főtörzsőrmesterként vonult vissza, a rangja alapján előreengedte Thorpe tábornokot, majd követte őt az Ovális Irodába.
II.
Erwin most először járt a szentélyek szentélyében. Ugyan kétszer is megfordult már a Fehér Házban, de abból egyszer csak egy turistacsoport tagjaként érkezett, egyszer pedig pár másik fickóval jött átvenni a Kiváló Szolgálati Keresztet. Erwin, aki leszarni se nagyon tudta a kitüntetéseket, ez utóbbi alkalmat majdnem kihagyta. Csakhogy éppen akkoriban készült átépíttetni a házát, és látni akarta, hogyan kezelték az asztalosok az Ovális Iroda ívelt falának deszkáit és díszítőelemeit. De megszívta, mert a ceremóniát nem az Ovális Irodában, hanem a rózsakertben tartották, az elnökről pedig – nem erről, hanem még a korábbi előttiről – kiderült, hogy egy seggrészegen jelent meg, és az idő nagy részében egy tengerészgyalogos pilóta unokahúgán lógott. Amint a nő egyértelművé tette számára, hogy nem úgy szereti a hazáját, Whisky McPolitik felszívódott. A ceremónián ráadásul rosszul ejtette ki a pilóta nevét.
Akárhogy is, kilenc évvel és két elnökkel később Erwin végül kikötött magában a Szobában. Nem mondhatta rá, hogy kicsi, de nem is volt olyan nagy mint amilyenre számított. Viszont… nagyon szép munkát végeztek a deszkákkal. Tökéletesen formált talapzatok, szép, tiszta szegélyek és szinte láthatatlanul illeszkedő hornyolások. Körülnézett. A szoba többi része is igen jól mutatott. Királykék szőnyeg, arany-krém csíkozású falak. A szeme elidőzött az elnök asztalán, egy bonyolult faragványú indiai tölgyön, amely valamilyen tengeri csatát ábrázolt. Aprólékos minták. És lehet még egyáltalán indiai tölgyet szerezni? Végiggondolta magában. Valószínűleg ez már antik darab.
– …z pedig Erwin Leffington – mondta épp Thorpe. – Korábban a nyolcvanketteseknél szolgált, most a Nemzetbiztonság különleges nyomozója.
Erwin felnézett. Az asztal előtt két arany kanapé állt egymással szemben, köztük egy dohányzóasztallal. Ezeken ült az elnök és egy rakás másik csávó, akik rémlettek Erwinnek a hírekből. Feszültnek tűntek. Erwin gondolatban a szemét forgatta. Na, tessék.
– Miért van itt? – kérdezte egy idősebb nő, miközben végigmérte őt a szemüvege fölül. Egy bizalmas dokumentumokat tartó dosszié hevert nyitva az ölében. Még egy fekete szegély, szúrta ki Erwin. La-di-da. A borítócímkén azt állt, hogy hideg otthon.
– Több okból is, miniszter asszony – válaszolta Thorpe. – Leffington őrmester… elnézést, Leffington különleges ügynök, mint kiderült, jóval előrébb jár ebben az ügyben, mint mi. A tegnapi, nos, eseményeket megelőzően egy azokhoz kapcsolódó bűntényben, egy bankrablásban nyomozott. Leffington hallgatta ki azt a szökevényt is a börtönből való megszöktetése napján. Ő az egyetlen, aki látta a tetteseket, és életben maradt.
– Csak egyetlen ember volt.
– Hogy mondja? – kérdezte a szemüveges nő.
Erwin Thorpe-ra mutatott a nagyujjával.
– Azt mondta, „tettesek”. De csak egyetlen ember volt. Legalábbis én csak őt láttam.
– Csak egy? És mi van azzal, aki megszökött az őrizetből? – Thorpe a fekete szegélyű aktájában keresgélt. – Steve, ah… Hodgson? Akit kihallgatott?
– Nem mondanám, hogy „megszökött az őrizetből”. Nekem inkább úgy tűnt, hogy „elrabolták az őrizetből”.
– Hogyhogy?
Erwin vállat vont.
– Hát, ő is kurvára meglepődött, amikor a tütüs fickó felbukkant. Mint mindannyian. Úgy lógott az állunk, mint a retardáltaknak. – Erwin ez utóbbi kifejezést különösen kedvelte. „Mint a retardáltaknak.” Csak különleges alkalmakkor használta. – Ráadásul a tütüs csávónak kurvára ki kellett ütnie Hodgsont, hogy ne ficánkoljon tovább.
– Elnézést – szólalt meg egy magas, rézvörös hajú fickó. – Azt mondta, tütü?
Erwin az emlékei közt kutatott, és végül rálelt a nevére. Bryan Hamann. A Fehér Ház kabinetfőnöke.
– Bezony. Lila tütüt és katonai dzsekit viselt. Azt hiszem, izraelit. És egy kést lóbált a kezében. Ja, és mezítláb volt. – Erwin megrázta a fejét. – Kibaszottul furcsa volt az egész.
– Vagyis… fegyvertelen volt? – kérdezte lassan Thorpe.
– Hát, mondom, egy kurva nagy kést lóbált a kezében. De lőfegyvere nem volt, ha erre céloz.
– És hányan is haltak meg? – kérdezte az elnök a papírja közt kotorászva.
– Harmincheten – válaszolta Erwin anélkül, hogy jegyzeteket kellett volna mustrálnia.
– Fegyveresek?
– A legtöbben igen. De nem sokra mentek vele. Az egyik fickónak az előcsarnokban egy negyvenkaliberes Glockot nyomtak fel a seggébe, méghozzá bőven túl a sátorvason. Csak a tár alja lógott ki belőle.
A külügyminiszter asszony kínai csészéje megmerevedett a kezében, és végül anélkül tette vissza a kávét az asztalra, hogy belekortyolt volna.
– De magát életben hagyta – mondta. – Mit gondol, miért?
Erwin vállat vont.
– A rajongóm.
– Hogy mondja?
– Hát, ez egy hosszú történet. – Erwin utálta azokat, akik kérés nélkül belevágnak egy hosszú mondókába. Végignézett a szobán. Az elnök tett felé egy gyerünk már gesztust. – Na jó, szóval ez a tütüs csávó berúgja a kápolna ajtaját, és kábé azonnal megöli a zsarut, aki odavezette. – Elővette az ingzsebéből a Copenhagen dobozát, kicsit megütögette benne a dohányt, hogy összenyomódjon, és a szájába vett egy adagot. – Aztán megkérdezte, melyikünk Steve. – Utánozta a nagydarab hangját:
– „Essteeeeeeve?” Kábé így beszélt. Hodgson ügyvédje motyogott valamit, mert már csak ilyen beszari alak volt, mire a csávó őt is megölte azzal a súllyal, amely a lánca végén lógott. – Erwin visszatette a dohányt a zsebébe. – Apám, az a csávó aztán gyorsan mozgott – nézett jelentőségteljesen Thorpe-ra. – Soha életben nem láttam senkit, aki ilyen kurva gyors lett volna.
Thorpe bólintott. Vettem.
– Na mindegy, szóval gondoltam, én leszek a következő, szóval jobb, ha kitalálok valamit. Úgyhogy megkérdeztem, ismer-e egy Carolyn nevű csajt. És kiderült, hogy ismeri. Szerintem ezzel rögtön meg is úsztam.
– Miért pont ezt kérdezte tőle? – szólalt meg a külügyminiszter.
Erwin vállat vont.
– A csaj is és ő is furán öltözködtek.
Most már mindenki őt nézte a szobában.
– Hogyhogy furán? – kérdezte Hamann.
– Hát, a csávó egy tütüt viselt. – Végignézett az arcokon. – Hodgson pedig azt vallotta, hogy amikor találkozott a csajjal, az gyapjúpulóverben és biciklisnadrágban flangált, amolyan spandexszerűben. Meg lábmelegítőben. Elég fura, és már ez is arra a két nőre emlékeztetett, akik fürdőköntösben és cowboykalapban rabolták ki azt a bankot. Nem annyira tényleges kapcsolat volt ez köztük, inkább csak egymásra emlékeztettek. Soványka, tudom, de gondoltam, ha a nagydarab csávó úgyis meg fog ölni, hát nincs veszítenivalóm. Úgyhogy megkérdeztem, ismeri-e a csajt.
– És bevált?
Erwin ismét vállat vont.
– Majdnem. Legalábbis egy másodpercre lelassította. Nem beszélt angolul, de láttam rajta, hogy ismerős neki a név.
– Milyen nyelven beszélt?
– Nem t’om. Valami fura akcentussal, nem tudtam azonosítani. De amikor azt mondtam, „Carolyn”, kihúzta magát, és figyelt rám. Aztán azt mondta, „Nobununga”, vagy valami ilyesmi. Úgy tettem, mintha őt is ismerném.
– Nobunaga? – kérdezte az elnök. – Honnan ismerős ez a név?
Erwin ezen meglepődött. Ó, tényleg, gondolta aztán. Hiszen történelem szakon végzett.
– Oda Nobunaga. Ja, nekem is rögtön ő jutott eszembe.
Az elnök csettintett az ujjaival.
– Igen. Az az.
– Elnézést – szólt közbe a külügyminiszter –, de kiről van szó?
– Oda Nobunagáról – magyarázta Erwin. – Egy tizenhatodik századi japánról, aki egyesítette a sógunátust. Legalábbis többnyire.
Egytől egyig úgy bámultak rá, ahogy az ostoba faszok általában szoktak, amikor megleped őket valamivel. Az elnököt kivéve. Ő halványan elmosolyodott.
– Folytassa.
– De tévedtem. Nem azt mondta, hogy No-bu-na-ga, hanem azt, hogy No-bu-nun-ga.
– Az ki a tököm? – kérdezte Hamann.
Erwin megvonta a vállát.
– Lövésem sincs. Talán valami hülye kód, vagy valami hasonló faszság. – Biccentett egyet a CIA igazgatója felé. – Ne vegye rossz néven.
Amaz megrázta a fejét. Nem veszem.
– Na, a lényeg, hogy elbasztam. Amikor rosszul ejtettem ki a nevet, a tütüs csávó rájött, hogy csak baszakodok vele. Már készült, hogy megöljön a lándzsájával, vagy legalábbis megpróbálja. De aztán kiderült, hogy a rajongóm. Nem is tudom, melyikünk lepődött meg jobban.
– A rajongója? – kérdezte a külügyminiszter asszony. – Szóval… akkor maguk ismerik egymást? Nem értem.
– Nem. Csak néha…
Thorpe hideg hangszínnel vágott a szavába.
– Miniszter asszony, Leffington parancsnoki főtörzsőrmestert jól ismerik katonai körökben. Az „élő legenda” valószínűleg helyes jellemzése lenne a státuszának. Natanzban sebesülten, egymaga…
– Jaja, a lényeg – vágott közbe Erwin –, hogy hallott rólam. Egy idő után az ember felismeri azt a bizonyos pillantást.
– Értem. És maga szerint ezért kímélte meg az életét?
– Hát, amúgy nem csak üldögéltem volna ott, várva, hogy kinyírjon. De igen. Miután felismert, felkapta Hodgsont, és ment a dolgára.
– Üldözőbe vette?
– Megpróbáltam – rázta a fejét Erwin. – Öregem, az a csávó aztán nagyon gyorsan mozgott. – Az elnökre nézett. – Hé, van itt egy szemetes valahol? Köpnöm kell – mutatott a szájában rágott dohányra.
Thorpe elkerekedett szemmel nézett rá, aztán elfojtott egy vigyort.
– Az asztal alatt – válaszolta az elnök.
– Kösz. – Erwin megkerülte az elnök asztalát, fogta a szemetesét, és beleköpött egy nagy, barna turhát. Aztán feltette a szemetest az asztal tetejére. Egy perc múlva lehet, hogy megint kelleni fog. – Szóval kérdezhetek valamit?
Az intett, hogy csak rajta.
– Hogy a faszba érdekli ez magát?
– Na, jó, elég ebből a… – kezdte Hamann, de az elnök feltette a kezét.
– Hogy érti, Leffington ügynök? – kérdezte az elnök.
Hamann arca mostanra teljesen elvörösödött. Aha, gondolta Erwin. Seggfej.
– Hívjon Erwinnek. Na, szóval úgy értem, hogy mi a faszért érdekli ez magát? Persze, borzalmas az egész, meg minden, de nincs egy kicsit a maga szintje alatt? – És ezt komolyan is gondolta. Egy harmincemberes mészárlás nem nagy ügy egy elnök szemével.
Az elnök és Hamann egymásra pillantottak. Aztán az elnök bólintott.
– Mr. Leffington… – kezdte Hamann.
– Erwin.
Hamann arca még jobban elvörösödött. Erwin le se szarta.
– Akkor hát Erwin – vigyorgott Hamann csikorgó fogakkal. – Van biztonsági hozzáférése?
– Persze – bólintott Erwin. A nemzetbiztonsági melójából következően. Megadta nekik a hozzáférési szintet. Nem volt valami magas.
Hamann erre önelégült képet vágott, de ahogy az elnökre nézett, lehervadt az arca.
– Azért csak mondja el neki.
– Uram, nem hiszem, hogy…
Az elnök jelentőségteljes pillantást vetett rá.
– Rendben. Szóval tegnap este felhívta az irodát egy terroristaszervezet tagja. Egy nő.
– Carolyn? Carolyn idetelefonált?
Megint mind ránéztek.
– Így van – erősítette meg Hamann.
– Ne szopaaaaaass – mondta halkan Erwin. – Ejha. Mi mondanivalója volt?
– Steve Hodgson miatt hívott – válaszolt az elnök.
– Nem értem.
– Azt akarta, hogy adjak kegyelmet neki.
– Igen? – Erwint egyre jobban érdekelte a dolog. – És maga beszélt vele? Személyesen?
– Rendelkezett a hozzáférési kódokkal – világosította fel Hamann. Megint összenéztek az elnökkel.
Erwin várt, de ennél többet nem mondtak. Valamit titkolnak, gondolta. A hozzáférési kódok csak egy bizonyos pontig működnek. Mit mondhatott Carolyn?Mivel vette rá ezt a seggfejet, hogy odahívja az elnököt a telefonhoz? Hirtelen eszébe jutottak a tisztviselők a bankrablásból, például Amrita Krishnamurti, ahogy makulátlan, tizenkét éves karrierjével együtt dobálja el a festékpatronokat és a jelölt bankjegyeket. Közben valaki már beszélt hozzá. A kérdést eltette magának későbbre, érdemes lesz elmerengeni rajta.
– Bocs – mondta Erwin. – Mi volt a kérdés?
Az elnök nem adta jelét, hogy zavarta volna Erwin elrévedése. Erwin úgy döntött, bírja a fickót.
– Az, hogy mi keltette fel az érdeklődését a nő iránt?
– Három-négy hete végrehajtott egy bankrablást egy másik nővel. Szanaszét hagyta az ujjlenyomatait. Mármint mindenfelé a bankban. Aztán a házban, ahol elkapták ezt a Hodgson csávót, egyetlen szál ujjlenyomatot találtak tőle.
– Csak egyet? – kérdezte az elnök. Mintha értette volna, mi ebben a furcsa, és ezzel ismét meglepte Erwint.
Á, tényleg. Hiszen ügyészként dolgozott.
– Igen. Csak egyet. Fura, mi? Általában vagy sok ujjlenyomat marad a tettes után, vagy, ha kesztyűt visel, akkor egy sem. De ezúttal csak egyetlenegyet találtak, azt viszont tökéletes állapotban. Úgy nyomta oda az ujját a villanykapcsolóra a csaj, mintha a rendőrségen adna lenyomatot.
– Tehát azt akarta, hogy találjuk meg – mondta az elnök. – Miért?
– Nem tudom – ismerte el Erwin. – De jó kérdés. Talán azt akarta, hogy össze tudjuk őt kötni ezzel a Hodgson csávóval?
– Folyton nála lyukadunk ki. Kiről van szó?
– Amennyire tudom, egy senkiről, egy vízvezeték-szerelőről.
A külügyminiszter fejedelmien vizslatta őt a szemüvege fölül.
– Egy vízvezeték-szerelőről?
– Ja. – Erwin köpött egyet az elnöki szemetesbe. – Tudja… azok, akik a vécéjét szerelik. De ő normálisnak tűnt – elmélkedett. – Ellentétben a bankrabló hölgyekkel meg a tütücsávóval.
– Feltűnt benne valami magának? – kérdezte az elnök. Erwin átgondolta a dolgot.
– Nem töltöttem túl sok időt vele, de kétlem, hogy több fogalma lett volna a történtekről, mint nekem. Valamiben viszont nagyon is bűnösnek tűnt, csak nem tudom, miben. Gyerekként lecsukták egy kis fű miatt, és ült két évet, miután nem adta fel a szállítóját. Több letartóztatása nincs, bár sok más elítélt aktájában merül fel a neve.
– És most?
– Amennyire látom, manapság tiszta. Mármint a zsaru megölésétől eltekintve. Amit tagad.
– Hisz neki?
– Igen. Hiszek. Szerintem felültették.
– Miért?
– Gondolom, hogy zsarolhassák. Mit mondott, amikor a csaj azt kérte, hogy adjon neki kegyelmet? – Az elnök nem válaszolt, a szeme akár a jég. Akkor hát igent mondott. – Mindegy. Nem mintha lenne hozzá közöm. Bocs.
– Igaza lehet – jegyezte meg az elnök. – Zsarolás. Hmmm. De mit akarhat tőle a nő?
– Nem t’om. Kicsit sok macera ez, hogy megjavíttassa vele a csapot. De számít egyáltalán?
– Hogy érti?
– Hát, itt van Thorpe. Nem éppen az a tárgyalós típus. Meg fogja öletni vele a csávót, nem?
Senki sem szólt egy szót sem. Aztán Hamann azt mondta:
– Köszönjük, Erwin. Ez minden.
Erwin várt egy kicsit, de az elnök ezúttal nem bírálta felül a szavait.
– Aha. Persze. – Megint köpött egyet. – Én nem tenném.
Most Hamann és a külügyminiszter is őt bámulták.
– Miért nem? – kérdezte az elnök.
– Mert szerintem pont ezt akarják. A csaj akarja. Akárki is ő, nem hülye. Tudnia kellett, hogy lenyomozzák a hívását, ugye? És tudnia kellett, hogy ha megrázza a kis ketrecét, azzal felbosszantja magát.
– Nem rázta meg… – kezdte Hamann.
– Ja. Világos. Szóval úgy látom, vagy illedelmes gyerekekként végigbattyognak az úton, amelyet a csaj kijelölt maguknak, vagy egy időre megbújnak a fűben, hátha rá tudnak jönni, mi a faszom folyik itt.
Az elnök egy hosszú pillanatig csak bámulta Erwint.
– Értettem – mondta végül. – Át fogom gondolni.
– Tegyen úgy. Végeztünk?
– Igen.
Mindenki szemmel láthatóan megkönnyebbült.
– Erwin, meg tudna várni az előcsarnokban? – kérdezte Thorpe. – Még beszélnék magával egypár részletről.
– Aha. – Erwin magában felsóhajtott, és az őszi levelekre gondolt. – Persze. – Kisétált a vagány íves ajtón, csak egy pillanatra állva meg, hogy ujjaival végigsimíthasson a tökéletes burkolaton.
III.
Még vagy egy órát elmélkedtek odabent. Erwin, hogy hosszússágát enyhítse, a titkárnő hergelésével szórakoztatta magát. Aztán végre kinyílt az ajtó, és kiáramlott rajta a seggfejek hordája. A legtöbben megbámulták Erwint.
Thorpe az utolsók között távozott. Tágra nyílt szemmel lépett oda Erwinhez.
– Tudja, az egységben sokat beszélnek magáról. Yoshitaka és a többiek. Hallottam pár történetet, de máig nem igazán hittem…
– Hé – szólt ki az elnök a nyitott ajtón. – Erwin? Van egy perce?
Erwin és Thorpe egymásra néztek.
– Meg nem ölhet – vont vállat Erwin. – Van egy Kiváló Szolgálati Keresztem.
– Kettő is. Meg egy Becsületrend.
– Hát ja, azt alaposan felfújták. – Erwin visszament az Ovális Irodába. – Igen, uram?
– Meg akartam köszönni a segítségét, és persze az országnak tett szolgálatát is. – Az elnök szünetet tartott. – Emlékezetes élmény volt találkozni önnel.
– Ja, részemről a szerencse – intett szórakozottan. – Örömmel segítettem meg minden. – Egy pillanatra elhallgatott. – Mondja, kérdezhetek valamit?
Az elnök komolyan elgondolkodott a válasz előtt.
– Csak rajta. Bár lehet, hogy élnem kell az ötödik alkotmánymódosítással. Erwin nem mosolyodott el.
– Nem magára szavaztam. – Várt valamiféle reakciót, de hiába. – Méghozzá azért nem, mert valahányszor megszólalt a tévében, mindig úgy hangzott, mint valami idióta. Nagyon meggyőzően csinálta.
– Erwin, valószínűleg ideje lenne… – szólalt meg Thorpe az előcsarnokból.
– Évekig gyakoroltam – válaszolt az elnök. – Mi a kérdése?
– Csak érdekelne, miért csinálta. Mármint hogy miért játszotta az idiótát? Az elnök elmosolyodott.
– Val’szeg kurvára ugyanazért, amiért maga.
Egy darabig nézték egymást, majd hosszan és hangosan felnevettek.
– Ja – bólintott Erwin. – Oké. Meggyőzött. Sok szerencsét novemberben.
– Köszönöm, de nem lesz rá szükségem.
Megint nevettek. Erwin kilépett a tahó titkárnő előcsarnokába.
– Hé, Erwin!
Megfordult.
– Igen?
– Minden második kedden szervezünk egy kártyapartit. Ha erre jár, örülnék, ha csatlakozna hozzánk.
Erwin végiggondolta.
– Nem, nem örülne. Kurvára megkopasztanám.
– Tudok pénzt nyomatni – vigyorgott az elnök.
– Hmm. Ja. Igaz. Oké, benne vagyok. Mikor?
– Általában hat körül.
– Akkor majd látjuk egymást.
– Phyllis? – Az elnök titkárnője felnézett. – Adja hozzá Erwin nevét a keddi listához. Ha nem érnék rá, intézze el, hogy Harold vezesse őt körbe.
A nő csúnyán nézett, majd belefirkált a jegyzettömbébe.
– Igen, uram.
Thorpe némi áhítattal nézett Erwinre.
– Már alig várom – mondta Erwin.
És tényleg várta.