Kuanq Che megjegyzése
Th‘oro élete végéig a földjét művelte. Nagyon boldog volt feleségével és rengeteg gyermekével. Egy idő után már a csatabárdját is otthon felejthette, s a fegyvert szép lassan elkoptatta az idő.
Conoer Almirával együtt visszatért Alanorba. A háborús kudarcot megsínylette Yaurr gazdasága, és soha többé nem lett olyan gazdag, hogy akár csak gondolni merjen a birodalommá növekvő Erdauin megtámadására. Almiráról nagyon sok gonosz dolgot fecsegtek, a király rossz szellemének tartották. A pletykás szájak azonban azonnal elhallgattak, amikor Conoer feleségül vette. Almira volt Conoer egyetlen igaz szerelme, és a király mindent megbocsátott neki. Nagyon magas kort elérve majdnem egyszerre haltak meg. Almirát kedvenc ruhájában és ékszerével együtt temették el. A ruha kicsit furcsán mutatott a fonnyadt öregasszonyon, de a bross - ezüst kör három nyíllal átlőve - még akkor is nagyon szépen ragyogott.
Ha egy külső támadás nem készteti összefogásra a telepeseket és Erdauint, a köztük lévő ellentét évtizedekre vagy tovább is. visszavethette volna fejlődésüket, s így a Kiégett Föld meghódítását.. A béke azonban széles távlatokat nyitott a gyorsan fejlődő ország előtt.
Az új tartomány neve Namír telepek lett, mintegy főhajtásként a nagyszerű múlt előtt. Erdauin és a telepek közé azonban beékelődött még egy országrész. Mir hegység törpéi ugyanolyan státust akartak maguknak, mint a Namír telepek, és rövid huzavona után meg is kapták. I. Hessel pozitív döntésében nagy szerepet játszott az a tény, hogy a megállapodásért cserébe hatalmas mennyiségű nemesfémet kapott ajándékba. A pénznek meg is volt a helye. Erdauin jelentős károkat szenvedett a yaurriak dúlása nyomán.
Valamire Hessel nem számított. Igaz, ezt már nem is élte meg. Ahogy az erdauiniak egyre jobban belakták a Kiégett Földet, a birodalom súlypontja eltolódott a Mirtől nyugatra. Száz év múlva Erdauin már csak nagyon kis részét alkotta, és lehetetlen volt a távoli félszigetről irányítani. Többé nem Erdauinnak volt birodalma, hanem a birodalomnak volt egy ilyen nevű tartománya. Ám hiába állt az új főváros a Kiégett Föld közepén, még mindig Borax egy utódja ült a trónon, és még mindig ugyanaz az élni akarás és kíváncsiság fűtötte az ország lakóit, mint régen.
Ám a Namír Birodalom - ahogy újabban nevezték - túl gyorsan fejlődött. Létrejötte után százötven évvel az egyes tartományok között már óriási volt a távolság, s még a fővárosba is csak nehezen jutottak el a hírek. A központi irányítás mind lassabb és nehézkesebb lett, még a vészhelyzetekre való reagálás is rengeteg időbe és pénzbe került…